לפני החתונה עוצרים לבחור טבעת

טבעת אירוסין הינה תכשיט המסמל התחייבות לנישואין (באנגלית (Engagement Ring :של העונדת אותה. הטבעת נרכשת ע"י בן הזוג המעוניין להציע נישואין לבת זוגתו, בדרך כלל בהפתעה וללא ידיעתה ועל כן משימת הרכישה של הטבעת מוטלת על בן הזוג באופן בלעדי. העניין אינו כה פשוט משום שישנו מגוון עצום של אפשרויות בתחום טבעות האירוסין וחשוב לקבל מידע לפני ביצוע הקנייה בפועל על מנת למצוא טבעת שתתאים לתקציב ושתהיה שווה את הסכום המשולם עליה מצד אחד ושתמצא חן בעיני בת הזוג כך שלא תוכל לסרב להצעת הנישואין ושתשמח לענוד את הטבעת למשך שנים ארוכות ולהתפאר בה בעיני חברותיה מצד שני.

סוגי טבעות אירוסין

ישנם המון סוגים של טבעות אירוסין ובניגוד לטבעות נישואין, אין הגבלה על סוג הטבעות המקובלות. הכל עניין של טעם אישי ותקציב. ישנן טבעות אירוסין יוקרתיות מלאות באבני חן שמחירן עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים וישנן טבעות אירוסין זולות ופשוטות יחסית בעלות של כמה מאות שקלים.

טבעות האירוסין הנפוצות ביותר ואשר רוב הנשים ישמחו לקבל הינן טבעות משובצות יהלום. טבעות אלו משובצות ביהלום גדול יחסית במרכז ובחלקן משובצים מספר יהלומים קטנים יותר בצדדים. בטבעות מסוג זה מרכיב העלות משתנה בעיקר לפי היהלום המרכזי וגם לפי עיצוב ואיכות הטבעת עצמה. גודל היהלום הינו פקטור מרכזי במחיר היהלום כאשר מדובר בדרך כלל בגדלים שבין 0.2 ל 1 קראט.

גדלי יהלומים מתחת לקראט אחד נמדדים גם בנקודות. יהלום בגודל 0.25 קראט שקול ליהלום 25 נקודות. ניתן לבחור בין יהלום עגול ליהלום ריבועי באותו גודל כאשר היהלום העגול הינו נפוץ יותר ויהלום ריבועי עשוי להראות גדול יותר בשיבוץ בטבעת.

בחירה נוספת היא בין זהב צהוב לזהב לבן. אם קונים טבעת משובצת יהלום או אבני חן אחרות
אז אפשר להתאים את צבע הטבעת לזה שהכי הולם את האבן. בנוסף, כדאי לשים לב לסוגי התכשיטים המועדפים על בת הזוג כדי להחליט מה כדאי לקנות עבורה.

טבעות אירוסין מחירים

מחירי טבעות אירוסין מתחילים במאות בודדות של שקלים עבור טבעות פשוטות. המחירים עוברים דרך אלפי שקלים לטבעת אירוסין משובצת יהלום כאשר זוהי הקטגוריה הנפוצה ביותר. המחירים מגיעים גם לעשרות אלפי שקלים ואף למעלה מכך כאשר מדובר ביהלומים או באבני יוקרה גדולים, נקיים ומלוטשים במיוחד וכן עבור טבעות שעוצבו בעיצוב מיוחד ע"י מעצבי תכשיטים ידועים.

מאמרים נוספים:

he_ILHebrew
Wishlist 0
Continue Shopping

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
נשמח לענות לכם על כל שאלה