ייצור תכשיטים- נשמע פשוט? לא כל כך!

טכנולוגיית ייצור תכשיטים בעידן הנוכחי

הטכנולוגיה סביבנו משתנה כל הזמן. מראשית ימי המהפכה התעשייתית ועד ימינו, כל ענפי התעשיה חוו שינויים מרחיקי לכת בכל הנוגע לייצור על שלביו השונים. אחד התחומים הנהנה משילוב מקסים בין ישן לבין חדש, בין שיטות עבודה וותיקות לבין חדשות ומתקדמות הוא תחום התכשיטנות. הנה שלושה סוגי טכנולוגיות הנחשבות לחדשות יחסית, המשמשות צורפים רבים בעבודתם. 

1. ייצור תכשיטים ביציקה בשיטת השעוה הנעלמת

שיטת השעווה הנעלמת מאפשרת לייצר תכשיטים בעבודת יד, בכמות גדולה ובאיכות זהה. באופן זה ניתן לחסוך עלויות רבות (גם ליצרן וגם ללקוח, כמובן) וליהנות מאיכות גבוהה למוצרים ייחודיים. היתרון הגדול של השיטה הוא, כאמור, כושר הייצור הגדול ביחס לעלות נמוכה, אך החיסרון, יחד עם זאת, בא לידי ביטוי ביכולת מופחתת ליצור עוביי תכשיטים דקים או לשלב כמה סוגי זהב ביציקה אחת.

שלבי ההכנה מתחילים בהכנת אבטיפוס למודל, לאחר מכן נכין תבנית גומי שהחלל הפנימי שלה מתאים לדרך היציקה ולצורת התכשיט. הגומי נמס בחום גבוה ועוטף את התכשיט כולו. לאחר שנוציא את התכשיט מהתבנית שהתייבשה, ישאר חלל בתבנית בצורת התכשיט. השלב השלישי בתהליך כולל הכנת שכפולים של האבטיפוס שהכנו – בשימוש בשעווה. בסופו של התהליך הזה, יתקבל דגם שעווה של התכשיט שלנו. לאחר מכן נכין דגם עץ מהשעווה המעורב עם גבס, נוציא את השעווה מגליל הגבס ונעבור לשלב היציקה – בשלב זה מכונת יציקה בוואקום או בצנטרפוגה משמשת כדי ליצוק את התכשיט שיצרנו במצב נוזלי וממלאת את החלל באופן מושלם. לאחר התייבשות מלאה, מפוררים את הגבס ומגלים את התכשיט, העובר לגימור סופי והכנה מושלמת.

2. עיצובים גרפיים בתוכנות עיצוב תכשיטים

אחד הדברים שאיפשרה לנו הקדמה יותר מכל, הוא לעבור לשיטות הכנה דיגיטליות. בשוק קיימות תוכנות רבות המאפשרות עיצוב בתלת מימד – ובין הראשונים שהיו להסתער על הקדמה המבורכת הזו – היו צורפי התכשיטים. אחת התוכנות הבולטות לעיצוב בתלת מימד נקראת "ריינו". בסיום העיצוב בתוכנה, ניתן לקשר בין המידע שעיצבנו לבין מדפסת תלת מימד, אודותיה נפרט מיד. התוכנה מאפשרת להשתמש בכלי עיצוב מגוונים ולאחר מכן ליצוק אותם לפי המתכת הנבחרת ולהדפיס בפרקי זמן משתנים (בהתאם למורכבות התכשיט). דרך העיצוב הזו מאפשרת לקבל הדמיה של נראות התכשיט בטרם יצירתו הממשית והיא כלי המסייע לתכשיטן רבות במלאכת העיצוב. 

3מדפסות תלת מימד

גולת הכותרת של הייצור בעידן הנוכחי, המסעיר והמהפכני ביותר נוגע בשימוש במדפסות תלת מימד. מדפסות תלת מימד מקבלות, לאט אבל בטוח, מקום של שימוש ברמה המסחרית והפרטית – ומי שמרוויח מכך יותר מכל הוא הצרכן. בעזרת שימוש בטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד, ניתן ליצור אינסוף צורות בתלת מימד של מוצרים שונים. אחד מענפי השוק הנהנים מהטכנולוגיה המתקדמת הוא ללא ספק ענף התכשיטנות. היתרון הבולט של המדפסות לטובת תכשיטנים, טמון ביכולת לייצר העתק מושלם ותלת מימדי של אלמנטים שונים שעיצבנו במחשב, בהדמיה וירטואלית. באופן זה ניתן לייצר במהירות רבה ובדיוק מושלם תכשיטים במגוון רחב של חומרי גלם ומבחר תכשיטים – טבעות, צמידים, תליונים, שרשאות, עגילים ועוד אינספור אפשרויות. מלבד מהירות הייצור, ניתן לחסוך מקום רב על אחסון. ההזמנה הוירטואלית המתקבלת על ידי הלקוח משמשת כמעין מחסן וירטואלי – והתכשיטן יכול להדפיס את התכשיט במקום, ללא צורך באחסון או תחזוקה של המלאי. 

השילוב בין טכנולוגיות חדשות לטכנולוגיות ותיקות הוא שיוצר את הקסם המאפיין את ענף התכשיטנות – אם גם אתם מחפשים טבעות יהלומים,טבעות אירוסין, שרשרת בלתי נשכחת או כל תכשיט אחר – בן וגיא כאן בשבילכם! מחכים לכם בסטודיו שלנו עם מגוון תכשיטים מיוחדים.

מאמרים נוספים:

he_ILHebrew
Wishlist 0
Continue Shopping
גלילה למעלה
לוגו

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לענות לכם על כל שאלה