מדריך: איך בוחרים טבעת אירוסין?

ככלל, עפ"י המסורת היהודית, טבעות אירוסין צריכות להיות שוות לפחות פרוטה, אבל, כיום, אם אתה מתכוון להציע לאהובתך נישואין, סביר להניח שתיתקל בצורך להוציא כמה אלפי שקלים… גם אם נצליח להתעלם מאלמנט המחיר של טבעת אירוסין, בחירת טבעת כזו היא מבצע לא פשוט. אתה מתכוון לקנות טבעת המסמלת אהבתך אליה, אל אותה מישהי מיוחדת, אשר אם תסכים להצעת הנישואין (מחזיקים לך אצבעות), הטבעת הזו עתידה להתנוסס על אצבעה עוד שנים ארוכות. לכן, חשוב להתמקד בפרטים שונים, ולדעת, פחות או יותר, מה אתה מתכוון לקנות ואיזו טבעת אירוסין אתה רוצה, לפני שאתה מגיע אל חנות התכשיטים. שם, המבחר הגדול עלול לבלבל אותך, אם לא תגדיר לעצמך מראש לפחות חלק גדול מהדברים.

 כיצד בוחרים טבעת אירוסין?

במצב זה, שבו מגוון האפשרויות השונות העומד לפניך אינסופי כמעט, כדאי להתמקד וללמוד את עיקרי הדברים, על מנת לקנות את טבעת האירוסין שתהיה מושלמת בעיני אהובתך. אבל בוא ונתחיל ממה שאמור להיראות בעיניך כרגע (אולי) קצת פחות חשוב, אבל, למעשה, הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר בבחירת טבעת אירוסין – התקציב העומד לרשותך. נעשה זאת תוך התמקדות בפרמטרים המרכיבים את מחירן של טבעות אירוסין:

זהב צהוב, זהב לבן או זהב אדום

 

קיימים שלושה "צבעי" זהב עיקריים – הזהב הצהוב, הזהב הלבן והזהב האדמדם / ורוד. הם שונים זה מזה בחומרים המעורבים בסגסוגת, ביתרונותיהם ובעיקר, נבחרים על פי טעמה של עונדת הטבעת. מאחר והמסורת היהודית אינה מסייעת לנו בהחלטה בין שלושה סוגי הזהב, ולכן, בנוסף לטעמה של עונדת טבעת האירוסין, ניעזר בטרנד הרווח כיום בנוגע לטבעות אירוסין. באופן עקרוני, ניתן לומר, כי הזהב הוורוד, למרות יופיו והתאמתו לתכשיטים מעוצבים שונים, לרוב, אינו משמש בטבעות אירוסין. אם כך, נותרנו עם הזהב הלבן והזהב הצהוב הקלאסי, ששניהם נחשבים כסוגי הזהב המקובלים בעיצוב טבעות אירוסין, בעיקר בשל יכולתם לספק רקע מדגיש מעולה ליהלום או ליהלומים המשובצים בטבעת.

"טוהר" הזהב

 

תכשיט זהב נמדד באחוז הזהב האמיתי הקיים בסגסוגת המרכיבה אותו. 100% זהב קרויים זהב 24 קראט (Karat), ולכאורה, ככל שהזהב טהור יותר, התכשיט טוב יותר, אולם כאן, נכנסת לתמונה תכונתו הבסיסית של הזהב – רכותו. כך שזהב 24 קראט הוא זהב רך מידי שלא ניתן להכין ממנו טבעות עמידות. לכן, ברוב המקרים, תוצענה לכם טבעות אירוסין עשויות זהב 14 ו-18 קראט, שבהן, חלקו היחסי של זהב טהור בסגסוגת נמוך יותר.

 

עיצוב וסגנון הטבעת

 

סגנון הטבעת תלוי, במידה רבה, בטעמה של העונדת. עכשיו, ברור שנשאלת השאלה איך אתה יכול לדעת מהו. הדרך הראשונה, כמובן, היא להסתכל על כל הטבעות שהיא עונדת ולנסות לזהות "דפוס" מובהק כלשהו (למשל, צבע הזהב, עובי הטבעות, טבעות יהלום בודד, טבעות מרובות יהלומים וכן הלאה). אופציה אחרת, יכולה להיות לנסות להקשיב לה כשהיא מתלהבת מתכשיטים בכלל (או מטבעות בפרט) כשהן ענודות על חברה שלה או מוצגות בחלון הראווה. אם כל אלה לא עובדים עבורך, תוכל לבקש עזרה מחברה קרובה או מקרובת משפחה, אשר, קרוב לוודאי, מכירה את טעמך טוב ממנה.

 

 יהלום בודד, טבעת משובצת יהלומים או טבעת נטולת יהלומים כלל?

יהלומים, כך כולנו יודעים (וגם אתה) הם חבריה הטובים ביותר של האישה. לכן, האופציה של טבעת נטולת יהלום יכולה לעבור מתחת לרדאר בכל הזדמנות אחרת, אבל כשמדובר על טבעת אירוסין, רצוי שיהיה בה לפחות יהלום אחד. בין אם תחליט ללכת על טבעת שבה יהלום גדול בודד או יהלום גדול, מפאת קוצר היריעה, לא ניכנס לעניין של קראט (כן, גם יהלומים נמדדים בו, אבל בסקאלה אחרת, שונה מזו של הזהב), צבע היהלום, הניקיון שלו, החיתוך (ועוד רשימה ארוכה של מונחים מקצועיים שקובעים לא רק את מחירו של היהלום, אלא גם את איכותו ואת המראה שלו).

רק נמליץ לך לרכוש את טבעת האירוסין אך ורק בחנות תכשיטים איכותית ואמינה, כזו שבה אנשי המקצוע מסוגלים ללוות אותך לאורך כל התהליך ולעצב, יחד איתך, את טבעת האירוסין המושלמת!

אנחנו, בבן וגיא מספקים תעודה גמולוגית לכל יהלום הנרכש אצלנו, ואחריות לכל פגם או תקלה בכל התכשיטים שלנו. למעשה, אנחנו כל כך מאמינים באיכות עבודתנו, שאנחנו מאפשרים ללקוחות הרוכשים אצלנו לשדרג את התכשיט או לקבל עבורו זיכוי מלא, בכל עת שיבחרו.

5.0
10

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *